Proiect Civitas

CIVITAS

Parteneriatul Civic pentru Educație

 

Parteneriat Civic pentru Educație, intitulat generic Comitetul CIVITAS, sub deviza „Implicați în educație”, este o inițiativă a PROEDUS – Centrul de Proiecte Educaționale și Sportive București, în parteneriat cu Inspectoratul Școlar al Municipiului București, Federația Sindicatelor din Educație “Spiru Haret”, Consiliul Municipal al Elevilor, Palatul Național al Copiilor, Casa Corpului Didactic a Municipiului București, Federația Sindicatelor Libere din Învățământ și Federația Națională a Asociațiilor de Părinți din Învățământul Preuniversitar.

Scopul CIVITAS este de a încuraja și susține logistic și financiar proiecte extrașcolare, inițiate și derulate în concordanță cu obiectivele Parteneriatului Civic pentru Educație, inclusiv proiecte de anvergura implementate de catre partenerii CIVITAS.

 

PARTENERI:

· Liceul Teoretic ,, Marin Preda”

· Colegiul Naţional ,, Gheorghe Lazăr”

· Şcoala Profesională Specială pentru Deficienţi de Auz  ,,Sfânta Maria”

· Școala Gimnazială Nr.79 „Academician  Nicolae Teodorescu ”

· Școala Gimnazială ”Șerban Vodă”

· Școala Gimnazială Nr. 24

· Școala Gimnazială ”Titu Maiorescu”

Afis_Civitas_Chimia-prietena copiilor_Liceul Teoretic Marin Preda

Pliant _proiect_Civitas_Liceul Teoretic Marin Preda